Vlastná webový stránka celkom zadarmo

Veľa ľudí venujú svoj voľný čas web stránkam, ktoré založili len pre svoje potešenie, poprípade ako pomoc a návod pre druhých. Ide o blogy o cestovaní, varení, koníčkoch a myšlienkach. Na internete nájdete aj stránky, ktoré vás niečo naučia, alebo vám dajú potrebné informácie. Takéto stránky sa dajú založiť úplne bezplatne a ich ovládanie je úplne intuitívne.

displej

Pre účely, ktoré sme spomenuli vyššie daný web stačí. Ak však chcete na stránke niečo propagovať, alebo dokonca predávať, iste vám nebude stačiť. Webové stránky zadarmo sa dajú na bežných prehliadačoch veľmi ťažko nájsť. Čo sa týka komunikácie, tiež musíte rátať s tým, že stránky zadarmo vám neponúknu možnosť e-mailovej schránky. Budete tak musieť použiť úplne inú doménu. Môže prísť aj k výpadkom stránky, nikde nie je zaručená rýchlosť jej načítania a v prípade technickým problémov si musíte pomôcť sami.

mcbook

Napriek všetkým nevýhodám, veľkou prednosťou je ovládanie a založenie stránky dostupné aj laikom. Je to naozaj jednoduchá záležitosť. Ďalším plusom je, že stránka bude po vizuálnej stránke veľmi dobre prepracovaná a bude sa korektne zobrazovať aj na mobile, alebo tablete. Od správcov stránky máte garanciu bezplatnosti doživotne, takže sa nemusíte báť skrytých poplatkov. Veľký výber šablón vám umožňuje meniť vzhľad stránky kedy sa vám zachce.

počítač

Ak chcete pomocou stránky rozbehnúť svoj obchod, ste obmedzený počtom produktov, či objednávok. Na začiatok to však bude iste stačiť. Problémom však môže byť kapacita vašej stránky, ktorá bude obmedzená a preto nebudete môcť pridávať veľké súbory, fotografi atď. No a posledným mínusom je, že síce môžete zmeniť stránku na vyššiu úroveň za poplatok – dostanete väčší priestor, viac možností ovládania, ale nikdy sa nebude dať zmeniť meno vašej stránky. Znamená to, že názov bude stále napríklad názovvašejstránky.názovposkytovateľa.sk.
Ak si budete chcieť takúto stránku založiť, smelo do toho. Fungujú naozaj dobre a na začiatok sú skvelým nástrojom osobnej, či firemnej prezentácie.

1/5 - (1 vote)