Pokiaľ pre seba hľadáte ideálny šport, plávaním nemôžete nič pokaziť. Je prospešné pre všetky časti vášho tela a navyše nezaťažuje chrbticu ani kĺby. Je vhodné pre deti, dospelých, ale aj starších ľudí. Tak nečakajte a začnite plávať ako o život.

plavání
 
Ja osobne som sa k plávaniu dostal vyslovene omylom. Spoznal som sa s jedným známym, ktorý sa tomuto športu venoval profesionálne. Trvalo mu asi rok, kým ma presvedčil s ním navštíviť bazén. Nikdy som nepatril k extrémnym milovníkom športu, takže som sa musel naozaj premáhať. Po prvom raze ma to však nejako zvláštne chytilo. Nedalo mi, aby som nenavštívil plaváreň opäť a opäť a opäť. Asi po dvoch mesiacoch intenzívneho čvachtania sa vo vode, som na sebe pocítil naozaj pozitívne zmeny. Chrbtica, ktorá ma zvykla príšerne bolievať, sa ako zázrakom upokojila. Mal som viac energie, lepšiu fyzickú kondíciu a doslova sa mi lepšie dýchalo. Vtedy som sa o tento šport začal zaujímať viac. No a moje zistenia boli len pozitívne.
 

Pre koho je plávanie vhodné

 
Plávať môže naozaj ktokoľvek. Je pre vás vhodné vtedy, keď ste zdraví a potrebuje zlepšiť svoju fyzickú kondíciu, no aj v prípade, že trpíte rôznymi ochoreniami pohybového aparátu. Voda nadnáša váhu nášho tela. Preto pri plávaní nenamáhate svoju chrbticu ani kĺby. Takže ak máte problémy s nadváhou a behanie, či bicyklovanie, by pre vás bolo nereálnym, táto pohybová aktivita je pre vás vyslovene ako stvorená. Plávanie je taktiež ideálnym spôsobom rehabilitácie. Je jedno, či vás trápi boľavá chrbtica, kolená, alebo ste prekonali operačný zákrok. Vo všetkých prípadoch sa určite vyberte na plaváreň.
 
potápění

Ideálne pre deti aj dôchodcov

 
Plávanie je ideálnym športom pre deti. Navyše deti vodu milujú, takže pre vás nebude problém ich k tejto aktivite priviesť. Vody sa rovnako nemusia báť ani dôchodcovia. Plávanie vám dokonca dokáže uľaviť od mnohých bolestí.