Multi-funkčný priestor
Používame ho na ležanie, relaxovanie, opaľovanie, spanie, čítanie či jedenie. Podľa toho ako veľký balkón máte, toľko sa na neho zmestí záhradného nábytku a kvetinových nádob. Funkčnosť balkóna určuje nielen plocha, ale aj zábradlie. Rohové balkóny, majúce zábradlie len z jednej bočnej a prednej strany, poskytujú ochranu proti pohľadom a vetru. Javia sa oproti voľnému balkónu pohodlnejšie, hoci tieto balkóny ale treba potom chrániť smerom k náveternej strane. Nie je balkón ako balkón. Vedeli by o tom povedať tí, ktorí zdieľajú balkón spoločne so susedom. I pri nich je potrebné postarať sa o dostatočné súkromie a ochranu proti vetru.

Aj balkóny, aj loggie
Popri balkónom existujú v rovnomernom počte aj loggie, ktorých pôvod možno hľadať v južných krajinách. Kým v tunajšom podnebí majú svoje opodstatnenie, v našich klimatických podmienkach im to príliš nepristane. Sú krátko oslnené, zaberajú veľkú plochu susediacich miestností, čím spôsobujú ochladzovanie a menšiu svetelnosť. V porovnaní s nimi predsadené balkóny fasádu odľahčujú, ale sú menej chránené proti slnku a počasiu vôbec.

Navrhovanie balkóna
Pri navrhovaní balkónu treba zohľadniť orientáciu smerom k slnku, výhľad a správnu polohu k susednému bytu a domu či priestorové vzťahy k susedným miestnostiam. Inú kapitolu predstavuje materiál na zábradlie a druh zábradlia. Balkónové mreže zo zvislých oceľových tyčí sú racionálnejším riešením, lebo vodorovné dokážu deti preliezť, ale vďaka pohľadom zvonka a vetra sú nevhodné a preto ich majitelia často poťahujú látkami alebo na nich montujú plastový kryt i drevené latky. Z estetického hľadiska sekundárny zásah nemusí byť vždy úplne šťastne riešený.

Projektovanie balkóna myslí aj na prúdenie vzduchu, ktorý vzniká často v priestoru pri zábradlí a betónovej doske. Odborníci z oblasti stavebníctva preto odporúčajú predsunúť dosku zábradlia pred podlahu balkóna či jednou z ďalších možností je podľa nich vytvorenie masívneho zábradlia. Výber zábradlia prispieva podstatnou mierou k pohodlnému bývaniu a preto by ste to nemali určite podceňovať.

Naše hliníkové balkónové zábradlie je vzhľadom aj vlastnosťami plne porovnateľné s nerezovým zábradlím až na jeden veľmi dôležitý parameter – jeho cena je neporovnateľne nižšia ako cena nerezových zábradlí.

nerezove zabradlie 1

Naše zábradlie ponúka široké možnosti využitia ako v exteréri, tak aj v interiéri – terasy, balkóny, lodžie, schodiská, francúzske okná, samostatné madlá kotvené do steny, zábradlia na múrik, výplň medzi múriky plotu, únikové schodiská, …

zabradlie na balkon

Veľký výber komponentov zaručuje vysokú variabilitu nášho zábradlia. Dokážeme vyskladať akékoľvek zábradlie na mieru s veľkým množstvom výplní ako napr. polykarbonát, lepené sklo, kalené sklo, …
Ponúkame profesionálnu montáž našich hliníkových zábradlí. Veľkou výhodou je, že zábradlie je zostavované z komponentov, ktoré sú montované priamo na mieste bez zvárania a dodatočnej povrchovej úpravy, preto je montáž rýchla a čistá.