Hrejivý dotyk

Máš pocit, že je neustále zima? Stále len prší a vonku je príliš tma, aby sa ti chcelo niečo robiť? Nevieš sa rozhýbať do nejakej činnosti? Zotrvávaš na jednom mieste a najradšej by si si len tak ľahol a oddychoval? Napriek tomu, že sa ti neustále kopí práca a ty nevieš, čo by si skôr spravil? Takéto počasie ťa vôbec nerobí šťastným? Skôr máš pocit, že je toho na teba príliš veľa a strácaš nádej do ďalších dní kvôli tomuto hroznému počasiu?

Mali by ste si naozaj dopriať tento oddych. No, očividne vám nestačí len taký obyčajný oddych doma v pohodlí na gauči, pretože by ste to vykonávali neustále a i tak nie ste poriadne oddýchnutý. Takže by ste mali zbehnúť na tantra masáže. Tam by ste si zrelaxovali telo aj ducha a zároveň uvoľnili všetky svoje zmysly. Hneď by vo vás vyšlo slniečko, ktoré by vás zahrialo zvnútra aj zvonka a vy by ste stade vyšli nabudený do všetkých činností, ktoré vás čakajú.

yoga-1234521_1920

Niekedy si musíte dopriať poriadny oddych a nielen ten doma na gauči, pretože je okolo vás príliš veľa stimulov, ktoré vás vytrhnú z relaxačnej činnosti. Takto, keď ste v cudzom prostredí, tak nemáte chuť robiť nejaké iné činnosti, ale si naplno užívate vašu dávku oddychu, ktorá vás patrí. Potom, keď oddychujete doma, tak ani poriadne nie ste oddýchnutý, pretože len pohľad okolo vás vzbudzuje dojem, že máte príliš veľa práce na to, aby ste mohli oddychovať. Takže v konečnom dôsledku ste z toho viac vystresovaný ako oddýchnutý a vyčítate si každú minútu, ktorú tam ležíte na gauči alebo v posteli. To však netreba preháňať a radšej si dopriať profesionálny oddych!

sunblock-1461397

Oddychovať človek musí! Aspoň by teda mal a rozhodne túto činnosť nezanedbávať tak ako všetky ostatné, ktoré človek automaticky odkladá s tým, že nie sú až také dôležité ako iné. Ale táto činnosť je ešte dôležitejšia než tie iné, tak si ju doprajte.

4.2/5 - (6 votes)