Ako vyriešiť spoločé spanie

Keď prídete s malým bábätkom domov určite ho ebudete chcieť nehat v inej izbe samouž len z tohodôvodu, že bábätko zhruba do pol roka sa budí niekoľko krát za noc treba ho nakojiiť prebaliť… Preto ho chceme mať aj čo najbližšie, ale je vhodné aby bábätko spalo v spoločnej posteli s rodičmi?
spící dítě
Vaša malá ratolesť potrebuje tiež priestor na spanie a nie málo je prípadov úmrtia takto malého dieťaťa presne z tohto dôvodu. Takže najvhodnejšie je aby dieťatko spalo vo vlastnej postielke hned vedla vašej aby ste mu boli hned k disppozícii. No ak sa vám toto riešenie aj tak nepáči tak je tu ešte jedno riešenie. V dneštnej modernej dobe je možstvo vymožeností a rozne zábrany na postel aby dieťatko nepadlo v noci na zem alebo aby ste ho vy nechcene nepripučili.
Takže je len na vás.

Odborníci podla výskumov aj odporúčajú spoločné spanie s malým bábatkom ale len v prípade že rodičia nie s pod vplivom akoholu ani liekov. V takomto pripade je spoločné spanie dieťaťa a rodiča aj z psychologického hladiska dobrým riešením.
Takéto spoločné spanie pozitívne ovpivňuje celkový vývin dieťaťa. V miestnosti kde spíte spoločne s dieťaťom zásadne nefajčite, dbajte na kvalitu matraca na ktorom dieťa spí. Dieťa neprikrívajte príliž ťažkou prikrívkou. Akmáte dlhé vlasy, na noc si ich dajte do gumičky, mohli by spôsobiť zadusenie alebo zaškrtenie dieťaťa. Tiež nenehávajte dieťa samé spať v posteli.
dětské nohy
Tiež toto rozhodnutie spoločného spania by malo byť rozhodnutím vždy oboch partnerov, lebo samozrejme takéto spanie vyžaduje iste komplikácie alebo nevýhody v partnerskom živote. Mali by ste vždy zvážiť všetky pre a proti.
Ale keď dieťatko už dokáže prespať celú noc tak by sa malo učiť spať vo vlastnej izbičke aby ste zabránili tomu, keď sa z neho stane maý školák a bude sa báť zostať sám spať vo vlastnej izbe.