Aj zábradlie môže byť výrazným štýlovým prvkom


V súčasnosti môžeme vidieť, ako sa zo skla stáva populárny stavebný materiál. Sklenenými sa stávajú interiérové ale aj exteriérové prvky, o ktorých by sme to niekedy nepovedali. Výsledok je však spoľahlivý, bezpečný a samozrejme ponúka v tomto smere najočakávanejšiu stránku- výbornú estetiku a dizajn. K často využívaným prvkom sa napríklad radia elegantné sklenené zábradlia.
Ak sa pozrieme na sklenený materiál vo všeobecnosti, je obľúbený kvôli svojej vizuálnej stránke, ale tiež vlastnostiam ako schopnosť prepúšťať svetloopticky zväčšovať priestor. V neposlednom rade je faktorom jednoduchá údržba a jeho vizuálna trvácnosť. Veľké interiérové schodisko, sklenené zábradlie
Sklenené prevedenie zábradlí nie je len akýmsi novodobým trendom, ale tiež elegantnou voľbou, ktorá má budúcnosť. Najmä v interiéroch (alebo exteriéroch), v akých požadujeme určitý štýl a nadčasovosť. Funkčným výsledkom je schodisko, ktoré pôsobí odľahčene, vzdušne a je prirodzene osvetlené, čím v tomto priestore vzniká dobrá viditeľnosť a dá sa v ňom prehľadne orientovať.
Ako by sme však zabudli, že prioritnou stránkou zábradlí je dopriať balkónom či schodiskám bezpečie a komfortný pohyb či výskyt v týchto miestach. V súčasnosti sa totiž do popredia požiadaviek hrnú najmä nároky na estetickú a vizuálnu stránku, kedy akoby bezpečnostná priorita bola na druhom mieste. Ako je to teda so skleneným zábradlím?Obchodný dom, sklenené zábradlia
Labilné a krehké alebo naopak pevné a bezpečné?
Je pravda, že chvíľu trvalo, kým sa sklenené prevedenie zábradlí dočkalo vyššej popularity. Dávnejšie sme si totiž tento variant automaticky spájali s krehkosťou a tým, že sklo sa skrátka veľmi ľahko rozbije. Avšak aj sklenené zábradlie podlieha prísnym bezpečnostným normám a musí disponovať konkrétnymi certifikátmi.
Voľbou tohto zábradlia teda prakticky spojíme požadovanú bezpečnosť a komfort spolu s estetikou a dizajnom, kedy vizuálna stránka schodiska, respektíve zábradlí dokáže obohatiť okolitý priestor.

4.5/5 - (2 votes)